TF v lednu pořádala Den otevřených dveří

V pátek 16. 1. 2015 Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích otevřela své brány pro zájemce o studium. Ti ji mohli se svým mobilním telefonem v ruce navštívit a dozvědět se více o přijímacím řízení, o aktivitách fakulty a zahraniční spolupráci. Informace získali i o studijních oborech: Pedagogika volného času, Sociálně charitativní práce, Filosofie a Teologie. Návštěvníci si mohli promluvit se studenty i pedagogy a také mohli navštívit jazykovou i biblickou dílnu.
Již při vstupu do budovy si budoucí studenti prohlédli výstavu fotografií a knih, které napsali jednotliví vyučující. Vlastní program začal v 10 a ve 13 hodin v učebně č. 210, kde bylo pro návštěvníky připraveno krátké seznámení s fakultou včetně videoprojekce o studiu. Ti nakonec vyrazili se svým mobilním telefonem na prohlídku fakulty.

Jak prohlídka s mobilním telefonem vypadala?
Mobilní telefony fungují i jako čtečky tzv. QR kódů. Student tedy vzal svůj mobil a načetl QR kód. Na telefonu se mu zobrazil text, informace o místě, kde se nachází a informace jakou trasou má postupovat dále. Na prohlídkové trase na něj čekala biblická dílna, jazyková dílna i prohlídka kaple. Kdo z příchozích měl se svým mobilním telefonem problém, mohl se obrátit na studenty průvodce, kteří mu poradili, jak s technikou komunikovat.

„Teologická fakulta je moderní a otevřená instituce, jenž vzdělává osoby všech generací a motivuje je k osobnímu rozvoji na základě křesťanských hodnot. To budoucí studenti poznají i v rámci Dne otevřených dveří.“ říká doc. Rudolf Svoboda, proděkan pro rozvoj Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.